Panel používateľa
Späť

Zazimuj motorku. Tu je 9 tipov, na čo určite nezabudni.

Pridané: 23.11.2021 18:02:45 Počet zobrazení: 5

23 November 2021

Odpoj batériu. Batéria má svoje limity. Vyber ju z motorky, nabi ju. Využi napríklad túto nabíjačku z našej ponuky. Ideálne miesto pre uskladnenie je suchá miestnosť so stabilnou teplotou asi 15 stupňov Celzia.

Zazimuj motorku. Tu je 9 tipov, na čo určite nezabudni.

Zazimuj motorku. Tu je 9 tipov, na čo určite nezabudni. 

1.     Odpoj batériu. Batéria má svoje limity. Vyber ju z motorky, nabi ju. Využi napríklad túto nabíjačku z našej ponuky.   Ideálne miesto pre uskladnenie je suchá miestnosť so stabilnou teplotou asi 15 stupňov Celzia. 

2.     Máš plnú nádrž? Dotankuj doplna. Na zimu odporúčame tankovať 100 otkánový benzín a pridať aditíva. Pre dlhé obdobie státia je vhodnejší a stabilnejší ako jeho slabší brat. 

3.     Vypusti starý olej. Po ukončení jesennej sezóny nastáva najvhodnejšie obdobie na výmenu oleja. Po sezóne je v ňom množstvo nečistôt, preto je dôležité ho vymeniť za nový. Nezanedbaj to. 

4.     Motorku postav na stojan. Pri dlhom uskladnení stroja by sa kolesá nemali dotýkať zeme. Odporúčame pneumatiky dofúknuť ľahko nad odporúčaný limit (5 % – 7 %) 

5.     Olejovaním pomôž lankám, páčkam a zámku prežiť zimu. Do zámku strekni trocha oleja a vlož kľúč, pootáčaj ním a vytiahni. Je to dôležité, predídeš tak zoxidovaniu zámku. Naolejuj lanká aj páčky. 

6.     Vyčisti a namaž reťaz. Reťaz si samozrejme vyžaduje pravidelnú údržbu počas celého roka, ale pred zazimovaním ju skontroluj, dôkladne vyčisti od oleja a nečistôt a opäť namaž.  Podľa parametrov, ktoré uvádza výrobca nastav jej pnutie. 

7.     Brzdovú kvapalinu zmeraj hustomerom – testerom brzdovej kvapaliny. Ak motorku zimuješ v garáži, kde teplota klesá pod 0 stupňov Celzia, nezabudni po zime skontrolovať opäť kvalitu brzdovej kvapaliny. 

8.     Motorku dôkladne poumývaj (aj pneumatiky), všetky diely dôkladne očisti. Skontroluj skrutky, či nepovolili počas sezóny. 

9.     Prehoď plachtu, nechaj motorku zimovať a teš sa na novú sezónu s nami  

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info
×

Navyše získaš 5% EXTRA zľavu pri platbe kartou / prevodom !

odkaz